Biedrība “Latvijas Biogāzes Asociācija”

Biedrība “LATVIJAS BIOGĀZES ASOCIĀCIJA”, saīsināti LBA, ir dibināta 1994. gada 2. septembrī kā sabiedriskā organizācija un 2006. gada 31. martā, atbilstoši likumdošanai pārreģistrēta par biedrību. Līdz ar to LBA var uzskatīt par vecāko nevalstisko bezpeļņas organizāciju Latvijā, kas darbojas atjaunojamās enerģijas jomā.

Biedrības mērķi un uzdevumi.

Biedrības mērķi ir:
- Piedalīties alternatīvās enerģijas un dabas aizsardzības jautājumu politikas izstrādāšanā un realizēšanā Latvijā;
- Ar informāciju atbalstīt biogāzes iegūšanas un izmantošanas tehnoloģiju ieviešanu Latvijā;
- Izstrādāt priekšlikumus un citādi veicināt un piedalīties jaunu biogāzes iegūšanas un izmantošanas tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā, kā arī nepieciešamo projektu izstrādāšanā un tehnikas izgatavošanā;
- Apkopot informāciju par biogāzes iegūšanu un izmantošanu;
- Pārstāvēt asociācijas biedrus valsts institūcijās.
- Veicināt sabiedrības izpratni un veikt izglītošanas pasākumus atjaunojamo energoresursu izmantošanas, alternatīvās enerģijas un vides aizsardzības jautājumos.

Biedrības uzdevumi mērķu sasniegšanai ir:
- Rīkot konferences, seminārus, izstādes un citus pasākumus biogāzes iegūšanas un izmantošanas tehnoloģiju propagandēšanai;
- Sadarboties ar citu valstu speciālistiem;
- Propagandēt biogāzes ražošanas tehnoloģijas un iekārtas zinātniskos, populārzinātniskos un sabiedriskos žurnālos un laikrakstos.

Latvijas biogāzes asociācijā uz 2010.gada 1. aprīli ir 30 biedri (juridiskās un fiziskās personas, tai skaitā uz savstarpējas sadarbības pamata LBA biedrs ir arī Vācijas biogāzes asociācija – Fachverband Biogas e.V..
Latvijas biogāzes asociācija ir viena no Eiropas biogāzes asociācijas (EBA) dibinātājām un arī tās biedrs.

Latvijas biogāzes asociācija aktīvi piedalās Latvijas likumdošanas izstrādē atjaunojamās enerģijas jomā. Tās pārstāvji piedalās Vides konsultatīvās padomes, Klimata tehnoloģiju sadarbības padomes darbā.

STATŪTI »

Partneri


Pasākumi & semināri
Oktobris, 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Skatīt kalendāru »
Visas tiesības rezervētas ©LBA 2011
RAKSTIET MUMS
Melnie simboli
captcha image